१३ माघ २०७९, शुक्रबार

मन्त्री साहको निर्देशनमा किसानको गहुँबालीमा डोजर चल्योफागुन १९, काठमाडाैं । सहरी विकासमन्त्री प्रभु साहको निर्देशनमा रौतहटको मौलापुरमा किसानको गहुँबालीमा डोजर लगाइएको छ । शिवरात्रिको मेला तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम आयोजनास्थल बनाउन मन्त्री साहले गहुँबालीमा डोजर लगाउन निर्देशन दिएका हुन् ।

मन्त्रीको निर्देशनपछि सोमबार ना१ग ८०५ नम्बरको डोजरले एक बिघा पाँच कट्ठा क्षेत्रफलमा लगाइएको गहुँबाली मैदान बनाइएको छ । डोजरले गहुँबाली फाँड्दै गर्दा केही किसान धरधरी रोइरहेका थिए । केही किसानले रगत–पसिना एक गरेर लगाएको बाली पाक्ने वेलामा मन्त्रीको निर्देशनमा नष्ट गरिँदा आफूहरूमाथि अन्याय भएको बताए ।

शिवकली देवी (५८)ले धुरुधुरु रुँदै आफ्नो ११ कट्ठा खेतमा लगाइएको गहुँबाली नष्ट गरिएको बताइन् । ‘यस वर्ष पहिलेभन्दा गहुँ राम्रो फलेको थियो । यस्तो वेला नगरपालिकाले गहुँमा डोजर लगाउँदा मेरो कलेजो च्यातिएजस्तो भइरहेको छ,’ रुँदै शिवकलीले भनेकी छिन् । उनका श्रीमान् कामेश्वर साहले ११ कट्ठा खेतमा लगाइएको गहुँबालीको १५ सय प्रतिकट्ठाका दरले क्षतिपूर्ति दिएर डोजर लगाइएको जानकारी दिए ।

मौलापुर नगरपालिकाका निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रामबाबु साहले किसानलाई क्षतिपूर्ति दिएरै गहुँबालीमा डोजर लगाइएको बताए । ‘शिवरात्रिका अवसरमा ऐतिहासिक, धार्मिक तथा सांस्कृतिक महत्व झल्किने गरी मेला आयोजना गरिँदै छ । त्यसक्रममा पुरातात्विक महादेव मन्दिरमा भगवान् शिवको पूजा–अनुष्ठान गरिँदै छ,’ साहले भने, ‘त्यसका लागि क्षतिपूर्ति दिएरै स्थानीयको एक बिघा पाँच कट्ठा खेतमा लगाइएको बालीमा डोजर लगाइएको हो ।’ नयाँ पत्रिका दैनिकले खबर छापेको छ ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

थप खबरहरु

धेरै पढिएको