१२ आश्विन २०८०, शुक्रबार

संसद् विघटनप्रति प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसको गम्भीर ध्यानाकर्षण५ मंसिर, काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले मन्त्रिपरिषद्बाट आज प्रतिनिधिसभा विघटन गरी आगामी वैशाखमा मध्यावधि निर्वाचन गर्ने गरी भएको सिफारिस र राष्ट्रपतिबाट उक्त सिफारिस स्वीकृत भएको घटनाप्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ ।

कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिका पदाधिकारी एवं पूर्वपदाधिकारीहरूको आज बसेको बैठकले उक्त घटना लोकतान्त्रिक मूल्य, मान्यता र संवैधानिक व्यवस्था प्रतिकूल भएको निष्कर्ष निकालेको छ । बैठकले सरकारले गरेको यो निर्णयले मुलुकलाई अस्थिरतातर्फ लैजाने निष्कर्ष निकालेको कांग्रेस मुख्यसचिव कृष्णप्रसाद पौडेलले जानकारी दिए ।

बैठकले वर्तमान असहज परिस्थितिमा नेपाली जनतासामु नेपालको सङ्घीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक संसदीय शासन व्यवस्था र संविधानको संरक्षण गर्दै मुलुकलाई सही मार्गमा डो¥याउन आफ्ना सबै प्रयत्न केन्द्रित गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेको उनले बताए ।

कांग्रेसले पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाको नेतृत्वमा संसद्मा क्रियाशील अन्य राजनीतिक दलहरूसँग समन्वय र सल्लाह गरी लोकतान्त्रिक पद्धतिको संरक्षणका लागि कार्य गर्ने निर्णय गरेको छ ।

(रासस)


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

थप खबरहरु

धेरै पढिएको