१९ मंसिर २०७९, सोमबार

इँटाभट्टामा दर्जन बढिलाई जिउदै जलाउने फरार अभियुक्त सहनी पक्राउ१७ असोज, काठमाडौं । इँटाभट्टामा दर्जन बढिलाई जिउँदै जलाएर विभत्स हत्या गरेको आरोप लागेका फरार अभियुक्त बद्रि सहनीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । काङ्ग्रेस नेता अफताव आलमसँग मिलेर रौतहटको जघन्य मानव नरसंहारमा संलग्न ५५ वर्षीय सहनी नेपाल–भारत सिमाबाट पक्राउ परेका हुन् ।

रौतहट बौधीमाई नगरपालिका वडा नम्बर ७ स्थित नेपाल–भारत सिमाको बड्की बंकुल क्षेत्रबाट सहनीलाई पक्राउ गरिएको प्रहरी नायव महानिरिक्षक धीरजप्रताप सिंहले जानाकारी दिए । उनले भने, ‘बारा सिम्रौनगढ नगरपालिका वडा नम्बर ४ का फरार अभियुक्त सहनीलाई प्रदेश नम्बर २ कार्यालयबाट खटिएको प्रहरी टोलीले पक्राउ गरेको छ ।’

प्रहरीको अनुसन्धानले एकिन गरेअनुसार सहनी इँटाभट्टाका हेडमिस्त्री थिए ।

अफताव आलमको योजनामा पहिलो संविधान सभा निर्वाचनलाई लक्षित गरी वि. सं. २०६४ साल चैत्र २७ गते रौतहट साबिक फरदहवा गाविस वडा नम्बर ४ का शेख इद्रिसको गोठमा बम विस्फोट गराइएको थियो । उक्ता विस्फोटनमा ३ जनाको मृत्यु र करिब १६ जना घाइते भएका थिए ।

अफताव आलम र महताव आलमको निर्देशनमा विस्फोटनमा परी घाइते भएका त्रिलोकप्रताप राजपुतसहित १६ जनालाई २०६४ सालमा जिउदै इँटाभट्टामा जलाइएको थियो ।
सो घटनाका मुख्य योजनाकार काङ्ग्रेस नेता अफताव आलम पुर्पक्षका लागि जेल चलान भइसकेका छन् ।

प्रहरी नायव महानिरिक्षक सिंहका अनुसार प्रारम्भिक अनुसन्धानका क्रममै सहनीले घाइते तथा मृतकलाई इँटाभट्टाको थुप्रोमा आफैले हालेको स्वीकार गरिसकेका छन् । पक्राउ परेका अभियुक्तको बयान लिनेक्रम सुरू भएसँगै अफताव आलम डिजाइनको जघन्य मानव अपराधको रहस्य थप छर्लङ्ग हुने अपेक्षा गरिएको छ ।

ती घाइतेलाई नजिकैको इँटाभट्टामा लगेर जिउँदै जलाइएको थियो। सो घटनामा अफताव पुर्पक्षका लागि कारागार चलान भएका छन्।

प्रारम्भिक अनुसन्धानमा सहनीले घाइते तथा मृतकलाई इँटाभट्टाको थुप्रोमा हालेको स्वीकार गरेको डिआइजी सिंहले बताए।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

थप खबरहरु

धेरै पढिएको