१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार

प्रधानमन्त्री देउवाको पक्षमा १६५ जनाले दिए विश्वासको मत, विपक्षमा ८३ जना मात्रै३ साउन, काठमाडौं। सर्वोच्च अदालतले परमादेश जारी गरी प्रधानमन्त्री बनेको एक साता नबित्दै प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले प्रतिनिधिसभाबाट विश्वासको मत लिन सफल भएका छन् । २५९ मत खसेकोमा देउवाको पक्षमा १६५ मत, विपक्षमा ८३ मत र १ जना तटस्थ रहेका छन् ।

आइतबार राति भएको मतदानमा देउवाले विश्वासको मत प्राप्त गरेका हुन् । प्रतिनिधि सभाका सभामुख अग्नि सापकोटाले मत विभाजनमार्फत भएको मतदानमा देउवाले बहुमत प्राप्त गरेको घोषणा गरेका छन्। प्रधानमन्त्री देउवाको पक्षमा नेपाली काँग्रेससहित माओवादी केन्द्र, जसपाका दुवै पक्ष र राष्ट्रिय जनमोर्चाका सांसदले मतदान गरे भने विपक्षमा एमालेका सांसदले मतदान गरेका छन्। एक सिट रहेको राप्रपा तटस्थ बसेको थियो भने एक सिट रहेको नेमकिपाले विपक्षमा मतदान गरेको थियो ।

नेकपा (एमाले)का माधव नेपाल पक्षका केही सांसद तटस्थ बसेका थिए भने माधव नेपालसहित एमाले सांसदहरूले देउवालाई मत दिएका थिए । केपी ओली पक्षकै सांसदहरू ४ जना सांसदहरूले देउवाको पक्षमा मतदान गरेका थिए ।

प्रधानमन्त्री देउवाले विश्वासको मत पाएसँगै सरकारले १७ महिना सुनिश्चित भई काम गर्ने वातावरण बनेको छ ।
संसदमा प्रतिनिधि सभा सदस्यहरूले उठाएका प्रश्नहरूको जवाफ दिने क्रममा प्रधानमन्त्री देउवाले सबैसँग सहकार्य गरेर समस्याहरू समाधान गरिने र राष्ट्रिय एकता कायम गरिने बताएका छन् ।

आजको बैठकमा एमालेका प्रदीप ज्ञवाली, काँग्रेसका डा. मिनेन्द्र रिजाल, माओवादीका पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’, जसपाका महन्थ ठाकुर र बाबुराम भट्टराईका साथै राप्रपाका राजेन्द्र लिङदेन, जनमोर्चाकी दुर्गा पौडेल र नेमकिपाका सांसद प्रेम सुवालले संसदमा सम्वोधन गरेका थिए ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

थप खबरहरु

धेरै पढिएको